CN Adriatic


Copyright © 2024 - Wszelkie prawa do serwisu zastrzeżone. Rozpowszechnianie za zgodą właścicieli CN Adriatic

Hańcza_Nurkowanie

Hańcza to rynnowe jezioro polodowcowe, leżące na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, w całości objęte jest ochroną, jako rezerwat przyrody.

 

Hańcza dla płetwonurków jest miejscem magicznym. Pod wodą podziwiać możemy przepiękne formacje skalne, niesamowite uformowanie dna oraz takie archeologiczne okazy, jak dłubanki. Te niewielkie łodzie wyżłobione z pni drzew, pochodzą z czasów Średniowiecza, a wynalezione zostały prawdopodobnie w ósmym tysiącleciu przed naszą erą.

Zanurzając się w tym kultowym jeziorze spotkać możesz szczupaki, trocie jeziorowe, sieje, sumy oraz ukryte w zakamarkach popularnych „ścianek” przepiękne miętusy.

A zanurzenie proponujemy każdemu. Hańcza, oprócz swojego ogromnego uroku i wspomnianej już magii, jest przede wszystkim jeziorem bardzo uniwersalnym.

W bazie nurkowej CN ADRIATIC szkolimy na wszystkich poziomach i we wszystkich specjalnościach. Początkujący płetwonurkowie chwalą sobie łagodnie opadające, piaszczyste dno i niesamowitą przejrzystość wody, co znacznie ułatwia im rozpoczęcie przygody z nurkowaniem. Na głębokości 4 i 6 metrów ustawione zostały dwie platformy treningowe pomagające w szkoleniu na różnych poziomach.

Hańcza to również raj dla płetwonurków technicznych, mogących odbywać tu głębokie nurkowania trimixowe, na tych głębokościach, jedyne w Polsce.