CN Adriatic


Copyright © 2022 - Wszelkie prawa do serwisu zastrzeżone. Rozpowszechnianie za zgodą właścicieli CN Adriatic

dodano: 22-02-2011 | dział: Aktualności i wydarzenia Oferty specjalne

Mikronezja z Cn Adriatic – niesamowita wyprawa wiosenna 2012

Palau i Yap: marzenie każdego płetwonurka. Bajeczna rafa koralowa, ławice ryb tropikalnych, wraki, jaskinie, a przede wszystkim gwarantowane spotkanie z mantami. Proponujemy połączenie tych dwóch hitów nurkowych w czasie jednej niepowtarzalnej wyprawy. To będzie wyjątkowe otwarcie sezonu nurkowego 2012. Serdecznie zapraszamy.

Niesamowita wyprawa sylwestrowa PDF

 

PALAU i YAP

Są to państwa wyspiarskie położone na Oceanie Spokojnym, w zachodniej części Oceanii i w Mikronezji, na wschód od Filipin i północ od Nowej Gwinei. Palau i Yap to archipelagi niewielkich wysp koralowych i malowniczych atoli, porośniętych drzewami kokosowymi, otoczonymi białymi, piaszczystymi plażami i bajeczną rafą koralową. Świat podwodny zachwyca tutaj bogactwem ryb, przepięknymi formacjami korali, jedną z najlepszych na świecie widocznością pod wodą, sięgającą nawet do 60 metrów! Są to zdecydowanie jedne z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Klimat równikowy gorący i wilgotny, utrzymuje całoroczną temperaturę wody wahającą się między 26 a 30°C. Słońce gości na niebie przez 360 dni w roku, a wody pełne są atrakcji nurkowych.

Sezon w tym rejonie panuje od grudnia do maja, to idealny czas, aby odwiedzić Palau oraz Yap. Proponujemy połączenie tych dwóch hitów nurkowych w czasie jednej niepowtarzalnej wyprawy!!!

PALAU…

… leży w miejscu, gdzie spotykają się wielkie prądy oceaniczne Pacyfiku, co sprawia, że morska
fauna bogata jest tu jak nigdzie indziej. Archipelag składa się z około 250 wysepek koralowych, obejmuje zachodnią część Archipelagu Karolinów. Nurkowania są tutaj bardzo różnorodne, występują

pod wodą ławice ryb tropikalnych w tym sporo gatunków pelagicznych, bardzo duża populacja rekinów rafowych, miękkie korale, jaskinie, wraki z II Wojny Światowej, oraz śródlądowe jeziora, w których żyją rzadkie nieparzące meduzy. Podczas pobytu na egzotycznym Palau zamieszkamy w Sea Passion Hotel, jednym z najnowszych hoteli na wyspie. To czterogwiazdkowy, komfortowy hotel, z prywatną plażą, basenem, SPA, i widokiem z okien na ocean i rajskie wybrzeża sąsiadujących wysp. Do wyboru jest kilka restauracji i nocny klub z muzyką na żywo.

YAP…

… wyspa od zachodu graniczy z Palau, a od północy z Guam, jest porośnięta dżunglą i lasem namorzynowym, to jedna z ciekawszych kulturalnie wysp w tym zakątku globu. Słynie na świecie przede wszystkim z kamiennych pieniędzy, o średnicy sięgającej do 3,5 metra, do dziś używanych w ważnych transakcjach finansowych.
Yap to tropikalny klimat, dżungla, uśmiechnięci tubylcy w trzcinowych spódniczkach, i niezapomniane podwodne przeżycia.

Yap jako miejsce trudno dostępne, wciąż zachwyca niezniszczonym bogatym krajobrazem. Jego wizytówką są ogromne ilości rezydujących tu mant oraz fascynujący podwodny makro świat.

Na wyspie Yap zatrzymujemy się w resorcie Manta Ray Bay- w kameralnym hotelu dla wybudowanym z myślą o płetwonurkach. Wnętrza wzbogacone zostały elementami tropikalnymi. Hotel nazywany jest „Najbardziej klimatycznym hotelem nurkowym na Pacyfiku”, usytuowany jest w sąsiedztwie bazy nurkowej, przy samej wodzie, z basenem i łatwym połączeniem z plażą.
Do dyspozycji gości jest otwarte w 2009 roku SPA, Grill Bar i Restauracja na statku, gdzie wieczorami wyświetlane są podwodne filmy, prywatny browar.

Już wkrótce dostępny będzie szczegółowy plan wyprawy.

Zapraszamy serdecznie, Iza i Irek