CN Adriatic


Copyright © 2024 - Wszelkie prawa do serwisu zastrzeżone. Rozpowszechnianie za zgodą właścicieli CN Adriatic

dodano: 03-03-2012 | dział: Relacje z wypraw i galerie zdjęć

Kultowy Dahab z Cn Adriatic- relacja z wyprawy

Po trzech latach przerwy powróciliśmy do cyklicznych wiosennych wypraw do Dahabu. Mimo, że touroperator przed wyjazdem zafundował nam nie lada „atrakcje” i skutecznie zniechęcił część zainteresowanych wyjazdem, ostatecznie na wyprawę zgłosiło się 16 uczestników. Tego magicznego zakątka świata nikomu reklamować nie trzeba było.

 

Dla części z nas była to kolejna wyprawa do bajecznego miasteczka z lazurowym, ciepłym morzem, złocistym piaskiem, palmami, oraz kolorowymi górami Synaju i przede wszystkim  do absolutnie kultowego regionu nurkowego. Część uczestników odwiedziła jednak Dahab po raz pierwszy, ale z pewnością nie po raz ostatni. Specyficzny, orientalny klimat Dahabu, niepowtarzalna atmosfera spokoju i odprężenia oraz niezapomniane nurkowania są niewątpliwie największą atrakcją tego miejsca i magnesem przyciągającym turystów właśnie w tę część Egiptu.
Po przylocie do słonecznego Egiptu odkryliśmy, że Dahab jest nieco opustoszały, w porównaniu do lat poprzednich- nie stanowiło to dla nas żadnej przeszkody- wręcz przeciwnie cieszyliśmy się z braku tłoku na nurkowiskach i z jeszcze lepszej -niż zazwyczaj, obsługi we Friends-ach. Naszą ulubioną knajpkę na promenadzie- Friendsów odwiedzaliśmy niemal codziennie, po zakończonym dniu nurkowym. Przy rytmach Boba Marleya zachwycaliśmy się potrawami ze świeżych owoców morza, paliliśmy shishę i w doborowym towarzystwie w pełni się relaksowaliśmy (tudzież piliśmy świeżą miętę- dla wtajemniczonych: „for mi tesz fresz mint” :) ). 

Podczas pięciu dni nurkowych odwiedziliśmy wszystkie kultowe nurkowiska w Dahab, takie jak Blue Hole ze słynnym Arch-em, Bells-y, czy Kanion. Niestety nie wystarczyło nam czasu na zanurkowanie w rzadko uczęszczanym „małym kanionie”, ale zgodnie z mottem naszego instruktora jak marzenie:  „nic się nie dzieje”- gdyż do Dahabu mamy zamiar wkrótce powrócić.

Wszystkim uczestnikom wyprawy serdecznie dziękujemy za fantastyczną atmosferę podczas wyjazdu. Jednocześnie gratulujemy Ilonie, która dzielnie wkroczyła w świat podwodnej przygody na podstawowym kursie KDP/CMAS P1 oraz Krzyśkowi („Putinowi”) dla którego poprowadzenie kursu na stopień Eksploratora było czystą przyjemnością. Gratulujemy również Andrzejowi, Jackowi i Maćkowi, którzy na wyprawie podwyższyli swoje uprawnienia nurkowe uczestnicząc w zakończonym z sukcesem rozszerzonym kursie z zakresu zaawansowanego nitroksu. Kurs KDP/CMAS PN2 pozwolił uczestnikom wyprawy na zrealizowanie ich życiowego marzenia i zanurkowanie pod legendarnym „Arch-em”. Mimo, iż tego dnia silnie wiejący wiatr spowodował gorszą przejrzystość wody, plan wykonano zgodnie z run- timem i każdy z nas pod Archa zapewne powróci. Doskonalić zdobyte umiejętności będzie można na kolejnych Cn Adriaticowych wyprawach. Zgodnie z hasłem: „braki zamienimy na wraki”, o ile tylko sytuacja w Egipcie pozwoli, z tym doborowym towarzystwie zamierzamy wybrać się na safari wrakowe. Jeśli masz ochotę do nas dołączyć to serdecznie zapraszamy. Szczegóły znajdą się na naszej stronie www oraz na FaceBook-u.