CN Adriatic


Copyright © 2024 - Wszelkie prawa do serwisu zastrzeżone. Rozpowszechnianie za zgodą właścicieli CN Adriatic

dodano: 20-02-2011 | dział: Aktualności i wydarzenia Oferty specjalne

W czerwcu odkrywamy piękno Bornholmu – wyprawa z Cn Adriatic

Jeśli od dawna marzyliście o nurkowaniu na wrakach Bałtyku lub fascynuje Was bogata fauna i flora “rodem” z Norwegii, chcielibyście zakosztować eksplorowania jaskiń, tuneli, czy bazaltowych skał, bądź macie ochotę odpocząć od codziennego zgiełku w pięknej scenerii “Majorki Północy” - mamy dla Was propozycję wyjazdu na fantastyczny Bornholm. Bałtyk od strony Bornholmu pozytywnie zaskoczy każdego! Zapraszamy.

Bornholm - wyprawa z Cn Adriatic PDF

 

Bornholm to niewielka, ale niezwykle urocza wyspa i najłatwiej osiągalny z Polski kawałek Skandynawii. Wyspa przyciąga wspaniałą przyrodą, na północy wyspy czekają na turystów majestatyczne klify, które łączą się z błękitem Morza Bałtyckiego.

Kolejny cel organizowanej przez nas niesamowitej wyprawy nurkowej to fantastyczny:

BORNHOLM w terminie: 04 -11.06.2011.

Na północnym krańcu wyspy oglądać można także największe w Skandynawii ruiny zamku średniowiecznego – Hammershus. Wschodnia strona to malownicze miasteczka przycupnięte nad brzegiem morza. Południe wyspy to prawdziwy raj dla amatorów plażowania, od Balki do Dueodde ciągną się kilometry piaszczystych plaż.

To idealne miejsce na wypoczynek dla wszystkich: dla rodzin z dziećmi, singli, seniorów, szukających wytchnienia od codzienności, uwielbiających przyrodę i żywioły, marzących o relaksie bądź aktywnym wypoczynku, a przede wszystkim dla kochających nurkowanie.

NURKOWANIE NA BORNHOLMIE

Bornholm słynie ze znakomitych warunków zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących płetwonurków. Na wyspie w zasadzie można nurkować w każdych warunkach, niemal zawsze znaleźć można zawietrzną stronę, pozbawioną wysokich fal i mocnych prądów, z dogodnym zejściem z brzegu. Przejrzysta woda z 15 metrową widocznością, jaskinie, bogata flora i fauna wód Bałtyku to prawdziwy magnes dla płetwonurków. Będziemy mieli możliwość obserwowania stada kiełży morskich, ławicy dobijaków, nagle wyskakujące z piachu fląder, czy pojedynczych węgorzyc. Bornholm oferuje również fantastyczne nurkowania wrakowe. Niewątpliwą atrakcją jest osiadły w pobliżu Hammerode na północy, chiński masowiec Fu Shan Hai, największy wrak spoczywający w wodach północnej Europy, czy rosyjska łódź podwodna, bądź zatopione w pobliżu Ronne mniejsze jednostki. Odległość od bazy w Ronne do wybranego nurkowiska nie stanowi żadnego problemu, bo z każdego miejsca jest nie dalej niż 30 km. Nurkowanie na Bornholmie dostarcza wspaniałych wrażeń również ze względu na ukształtowanie dna, na Bornholmie przepływa się poprzez tunele, rafy, wśród bazaltowych skał, przy temperaturze wody ok. 18 stopni w letnich miesiącach.
Podczas wyjazdu istnieje możliwość uczestniczenia w kursach i szkoleniach płetwonurkowych. Certyfikowanych płetwonurków zachęcamy do doskonalenia i podwyższa swoich umiejętności zapraszamy na kursy podstawowe i zaawansowane oraz specjalistyczne, szczególnie jednak polecamy kursy wrakowo- morskie.

RAMOWY PLAN WYPRAWY:

Dzień 1: 04-06-2011

 • Zaraz po północy przejazd: Polska- Niemcy: Sassnitz
 • 11.25- 14.55 Przeprawa promowa Sassnitz – Ronne
 • Dojazd do apartamentów oraz zakwaterowanie
 • Wieczorny spacer po Ronne oraz kolacja w lokalnej knajpce

Dzień 2: 05-06-2011

 • 1 nurkowanie
 • Zwiedzanie ruin średniowiecznej twierdzy w Hammerhaus oraz przechadzką ciekawą promenadą w porcie Allinge, przejazd przez Helligpeder, Teglkas i Vang- malownicze osady rybackie wzdłuż brzegu morza.

Dzień 3: 06-06-2011

 • 2 nurkowania
 • Zwiedzenie Svaneke- malowniczo położonego, przy stromych partiach skalnych najmniejszego miasta Danii oraz wizyta na targowisku na rynku oraz w wędzarni ryb i małym browarze.

Dzień 4: 07-06-2011

 • 2 nurkowania
 • Zwiedzanie okolic Ronne- Hasle- dużego portu rybackiego oraz kolacja w lokalnej knajpce

Dzień 5: 08-06-2011

 • 2 nurkowania
 • Przejazd na „południowy cypel” w okolice Dueodde, który zachwyca wspaniałymi wydmami i nadbrzeżnymi lasami.

Dzień 6: 09-06-2011

 • 1 nurkowanie
 • Zwiedzanie okolic Ronne- Arnager- urokliwej nadmorskiej miejscowości, z małym portem oraz 200-metrowym drewnianym pomostem, który prowadzi do maleńkiej przystani. Następnie kolacja w lokalnej knajpce.

Dzień 7: 10-06-2011

 • Odpoczynek i spacer po lokalnej plaży lub opcjonalnie:
 • Wyjazd do Gudhjem i wizyta w Bornholmskim Centrum Średniowiecza lub jednodniowa wycieczka na wyspę Christianso- najdalej na wschód wysunięte miejsce Danii i zwiedzanie twierdzy obronnej i pierwszej na świecie bazy morskiej (dodatkowo płatne).

Dzień 8: 11-06-2011

 • wczesnym rankiem wyjazd z Ronne i powrót do Polski
 • 07.30- 11.00 Przeprawa promowa Ronne- Sassnitz
 • przejazd: Sassnitz (Niemcy)- Polska

Wszystkim chętnym Bornholm oferuje niezliczone muzea, fantastyczne trasy rowerowe, pola golfowe, placówki wellness & SPA, czy park rozrywki Joboland.

ZAKWATEROWANIE:

Tak jak w całej Danii, najpopularniejszym sposobem spędzania na Bornholmie wakacji jest wynajęcie domu wakacyjnego. Pozwala to na swobodne planowanie swojego wolnego czasu w czasie urlopu.
Na czas naszej wyprawy wybraliśmy komfortowy 12 osobowy, w pełni wyposażony dom, z 6 sypialniami i salonem oraz 2 łazienkami. Do dyspozycji gości jest w pełni wyposażona kuchnia z piekarnikiem, lodówką i zmywarką. Dom jest obszerny ma powierzchnię 300 m², otoczony jest ogrodem o powierzchni 6000 m². W ogrodzie znajdziemy meble ogrodowe i grilla *.

CENA: 1800 zł/os w pokoju dwuosobowym (przy obecnym kursie € oraz DKK stan 27-03-2011).
Potwierdzeniem rezerwacji udziału w wyprawie jest wpłata zadatku w wysokości 800 zł/os na konto:

C.N. ADRIATIC. IRENEUSZ SŁUCKI
UL. NADRZECZNA 70
16-300 AUGUSTÓW
NR KONTA: mBank 86 1140 2004 0000 3602 6648 0510

Oraz podanie następujących danych wszystkich uczestników: imię i nazwisko, nr paszportu, data urodzenia, adres zamieszkania oraz numer telefonu.

CENA OBEJMUJE:

 • Koszt/ os przy 10 osobowej grupie płetwonurków
 • Zakwaterowanie w apartamentach w pokojach dwuosobowych- 7 noclegów
 • 8 nurkowań z przewodnikiem, z wykorzystaniem powietrza, w tym 4 nurkowania z łódki (możliwe jest wykupienie dodatkowych nurkowań w cenie: 250 DKK nurkowanie z brzegu oraz 350 DKK nurkowanie z łodzi)
 • Opiekę lokalnych przewodników oraz polskich instruktorów i organizatorów wyprawy

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Ubezpieczenia turystycznego i nurkowego
 • Sprzętu nurkowego (każdy z uczestników wyprawy powinien być wyposażony w kompletny sprzęt nurkowy. Istnieje możliwość zamówienia i wypożyczenia sprzętu w Cn Adriatic)
 • Wyżywienia: w lokalnych knajpkach lub kuchni we własnym zakresie ( ok.150 zł/os)
 • Dojazdu (tj. dojazdu samochodowego do i z Sassnitz oraz przeprawy promowej Sassnitz- Ronne- Sassnitz; ok. 450 z/os podróżując samochodem osobowym w 4-5 osób), osobom nie posiadającym własnego transportu pomożemy zorganizować podróż.
 • Wydatków podczas zwiedzania (tj. wstępy, parkingi) oraz wydatków własnych

Bałtyk od strony Bornholmu pozytywnie zaskoczy każdego! Zapraszamy serdecznie!!!

Ilość miejsc ograniczona!! Zainteresowanych prosimy o kontakt. Na zgłoszenia czekamy do końca kwietnia 2011.

Iza i Irek

* W przypadku mniejszej liczby uczestników zostanie wynajęty mniejszy apartament, jeśli grupa przekroczy 10 osób zorganizujemy dodatkowy apartament w podobnym standardzie.

Fot: Matpil105 – Wikipedia