CN Adriatic


Copyright © 2023 - Wszelkie prawa do serwisu zastrzeżone. Rozpowszechnianie za zgodą właścicieli CN Adriatic

dodano: 19-05-2011 | dział: Relacje z wypraw i galerie zdjęć

AKTYWNA WIELKANOC NAD HAŃCZĄ

Jak pokazała frekwencja, zorganizowanie Świąt Wielkiej Nocy nad Hańczą okazało się strzałem w dziesiątkę. Każdy z uczestników od dawna marzył, aby w sympatycznym gronie, z dala od telewizorów i czterech ścian spędzić nieco mniej tradycyjne Święta na łonie natury.

 

Kilkudniowy wypad zorganizowany był pod hasłem „Aktywna Wielkanoc nad Hańczą”. Połączyliśmy nurkowanie ze zwiedzaniem najpiękniejszych okolic Suwalszczyzny. Odwiedziliśmy słynne Stańczyki, spacerowaliśmy po Wigierskim Parku Narodowym oraz w rejonie Starej Hańczy, gdzie rzeka Czarna Hańcza wpływa do jeziora, a także zorganizowaliśmy nurkowanie ze sprzętem w nowym, uroczym Aquaparku w Suwałkach. Pani Irenka przygotowała nam zastawiony pysznościami stół.

Ponadto świątecznych tradycji stało się zadość i w sobotę udaliśmy się do kościółka w Jeleniewie, aby poświęcić pokarmy, przy niedzielnym śniadaniu wszyscy przełamaliśmy się Wielkanocnym Jajeczkiem, a w drugi dzień Świąt dzieci zapewniły nam Lany Poniedziałek w pełni tego słowa znaczeniu.

Uczestnicy wyjechali zachwyceni, a my już w tej chwili zapraszamy Was na kolejne Wielkanocne Święta nad Hańczą. Do zobaczenia w kwietniu 2012!