CN Adriatic


Copyright © 2023 - Wszelkie prawa do serwisu zastrzeżone. Rozpowszechnianie za zgodą właścicieli CN Adriatic

dodano: 18-05-2023 | dział: Aktualności i wydarzenia

Wakacyjny wyjazd rodzinny_ Macedonia Północna

Marzy Ci się szmaragdowa woda, bogactwo zabytków, doskonała kuchnia, spektakularne nurkowania i świetna, wakacyjna atmosfera? Zapraszamy osoby nurkujące i nienurkujące na wakacyjna wyprawę do Macedonii Północnej. Termin: 14-21.08.2023

 

Macedonia Północna to piękny, śródlądowy kraj położony na Półwyspie Bałkańskim. Krajobraz urozmaicają formacje górskie, rwące rzeki i głębokie jeziora, a wszystko porasta bujna roślinność. Co  Cię zachwyci? wyjątkowy bałkański klimat, lokalna kuchnia, moc zabytków i dziewicza przyroda.

Kurorty położone nad krystalicznie czystym jeziorem Ochrydzkim są idealnym miejscem na wakacje dla rodzin z dziećmi albo romantyczną podróż we dwoje. Wczasy w Macedonii to dobry wybór dla miłośników sportów wodnych i nurkowania. Jezioro jest tak ogromne, że jego drugi brzeg ginie za horyzontem. Ochryda przypomina więc  kurort nadmorski z szerokim wyborem atrakcji. To dziedzictwo światowe UNESCO, charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem, wąskimi i krętymi uliczkami, doskonale zachowanymi zabytkami z okresu rzymskiego i starożytnego Bizancjum, zapierającym dech widokami.

Miasto słynie z wielkiego, głębokiego, szmaragdowego  i krystalicznie czystego jeziora. Jego wiek szacuje się na 4 – 10 milionów lat- jest najstarsze w Europie i jedne z najstarszych na świecie, to nie lada gradka dla archeologów podwodnych. W jeziorze jest poza tym mnóstwo ryb- ponad dwieście gatunków fauny, w tym kilka gatunków występuje tylko w tym miejscu na świecie (gatunki endemiczne np.  pstrąg ochrydzki, czy słodkowodne gąbki ochrydzkie.

Macedonia znana jest również ze swojej fenomenalnej kuchni – która jest połączeniem smaków greckich, włoskich, tureckich i bułgarskich i całego Półwyspu Bałkańskiego. Legendarne są również wina macedońskie, a to wszystko w bardzo dobrej cenie, za obiad w restauracji zapłacisz ok 20 zł, a za butelkę naprawdę dobrego wina ok 15 zł, tak więc podczas wyprawy mamy zamiar skosztować wszystkich lokalnych frykasów w miejscowych knajpkach.

Jeśli masz czas- to można w drodze do Macedonii wybrać się na wycieczkę po Europie – samochodem wtedy podczas jednej podróży możecie zaliczyć knedliczki w Czechach, Alpy, Wiedeń, Austriacki Prater, Węgry z Budapesztem i Serbię z Belgradem czy spektakularnymi wodospadami.

Jeśli masz mniej czasu to na miejsce można  dolecieć samolotem.

Cena:

 • od 1000 zł/os nienurkującą; 1975 zł/os nurkującą z własnym dojazdem 

 • od 2750 zł/os nienurkującą; 3875 zł/os nurkującą z przelotem

Cena zawiera:

 • koszty przelotu Polska – Macedonia – Polska ( w wybranej opcji z przelotem)
 • koszty transferów lotnisko-hotel-lotnisko ( w wybranej opcji z przelotem)
 • 7 noclegów – zakwaterowanie w pokojach 2 os z łazienkami lub w apartamentach
 • zwiedzanie Ochrydy
 • opiekę doświadczonych polskich instruktorów
 • świetną atmosferę
 • dla osób nurkujących: pakiet nurkowy; miejscowe podatki i opłaty związane z nurkowaniem, balast, butle 12 L z powietrzem, doświadczony lokalny instruktor

Cena nie zawiera :

 • Dopłaty do pokoju sgl lub do zakwaterowania o wyższym standardzie
 • Wyżywienia (ceny niższe niż w Polsce)
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowo- turystycznego
 • opłat za kursy nurkowania
 • kosztów wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • napiwków

Chcesz dołączyć? zapytaj nas o szczegóły, rezerwuj i nurkuj z nami, to będzie extra wyprawa! Na Twoje zgłoszenia czekamy do końca czerwca 2023 lub do wyczerpania miejsc. Kompletna rezerwacja oznacza podanie danych rezerwacyjnych, wybór preferowanego transportu oraz wpłacenie zaliczki. Dane do przelewów podawane są po wpłynięciu maila z danymi uczestników wyprawy, tj.: imię i nazwisko, nr paszportu (ważny min 6 m-cy od daty powrotu), data ważności, data ur, adres oraz nr telefonu, preferowane miejsce wylotu- w celu dokonania przez nas rezerwacji wycieczki. Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy drogą e-mailową, bądź telefonicznie.